Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
A-Z

Proso rózgowate 'Sangria' | Panicum virgatum

Status: Chwilowo niedostępny - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,90 PLN
Ilość
To efektowna trawa ozdobna, tworząca zwarte, bujne, kępy złożone z barwnych liści. Dorasta do 1 m wysokości i 40 - 50 cm szerokości. Ma sztywne, długie, wąskie, ostro zakończone, wzniesione ku górze liście, które początkowo są zielone, z czasem ich końcówki nabierają intensywnie czerwonej barwy. Liście przebarwiają się przez cały sezon. Intensywność wybarwienia zależy od stanowiska i okresu. Na słońcu stają się bardziej czerwone, w cieniu dominuje zieleń. We wrześniu roślina zakwita, ponad liśćmi pojawiają się delikatne kwiatostany, tworzące zwiewne, purpurowe wiechy. Przepięknie prezentuje się jesienią, wtedy cała kępa mieni się ciepłymi odcieniami czerwieni i złota.

Jak uprawiać proso

Roślina poradzi sobie w każdych warunkach jest niewymagająca i łatwa w uprawie. Ceni sobie stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Wymaga gleb przeciętnych, ale żyznych, lekkich, dobrze zdrenowanych, przepuszczalnych i wilgotnych. W czasie suszy należy podlać. Jest odporna na choroby, szkodniki oraz mrozoodporna. W pierwszym roku po posadzeniu warto je okryć. Zeszłoroczne liście należy ściąć po przymrozkach, by zrobić miejsce nowym.

Gdzie sadzić proso

Zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, parkach, na skwerkach, przy drogach oraz wkomponowana w zieleń publiczną. Może stanowić element kompozycji naturalistycznych. Dobre efekty daje sadzenie jej, jako akcent lub w większych grupach jednogatunkowych. Dzięki prostej formie wprowadza do ogrodu naturalny klimat, podkreśla walory innych bylin. Bardzo ładnie wygląda nad oczkami wodnymi lub stawami, nadając otoczeniu sielankowy klimat. Świetnie sprawdza się też w dużych donicach na tarasach przy wejściach do domu. Daje fajny efekt tworząc ściany, parawany. Sadzimy ją wiosną..

Sadzonki prosa 'Sangria' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety prosa 'Sangria':
Trawa wyróżniająca się efektownym, zmiennym, barwnym ulistnieniem.
Łatwa w uprawie, bardzo odporna na niesprzyjające warunki
Walory dekoracyjne – ciekawy strzelisty, zwarty, kępiasty pokrój
Największą ozdobą są jej ozdobne kwiatostany nadają się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
purpurowy,
brązowo- fioletowy
IX - X 60 - 100 cm słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:czerwony
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników| na rabaty
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz