Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Szałwia omszona 'Caradonna Compact' (doniczka 1 litrowa)

Salvia nemorosa

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KRÓLOWA NOCY

 

Szałwia omszona to niewybredna i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca wspaniałymi niebieskimi kłosami zdobiącymi roślinę przez całe lato.

Odmiana 'Caradonna Compact' to nowość na naszym rynku. Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy łan kwitnących kłosów tej odmiany, wiedzieliśmy że musi znaleźć się w ofercie florini. 'Caradonna Compact' ma bardzo ciemne, prawie czarne łodygi kwiatowe na których wyrastają efektowne wzniesione ciemnofioletowe kwiaty. Ich kolor jest dużo ciemniejszy i bardziej nasycony niż popularnej odmiany 'Mainacht'.

Przyciąga wzrok z daleka, szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach. W trakcie kwitnienia osiąga do 30 - 40 cm wysokości. Po przycięciu przekwitniętych kwiatostanów znów obficie zakwitną. Roślina tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. Sadzimy ją w miejscach słonecznych.

 

 

Sadzonki szałwi Caradonna Compact oferujemy w pojemniku  1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety szałwii 'Caradonna Compact' :
  NOWOŚĆ, kompaktowa wersja odmiany Caradonna
  Przepiękne ciemnofioletowe kwiaty
  Prawie czarne łodygi kwiatowe
Podstawowe informacje:
           
  ciemnofioletowy VII - IX do 40 cm słońce 1 l