Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

T-Z

Zawilec japoński 'Little Breeze Kiss' | Anemone japonica

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość

Zawilec japoński 'Little Breeze Kiss'

Zawilce japońskie są niesłychanie atrakcyjnymi i ozdobnymi bylinami o delikatnych kwiatach, które roślwietlą każdą rabatę. Odmiana Little Breeze Kiss wyróżnia się kompaktowym pokrojem oraz bardzo obfitym kwitnieniem. W pełnej krasie możemy podziwiać go latem oraz jesienią, kiedy to większość bylin traci już walory dekoracyjne. W lipcu (wcześniej niż w przypadku większości zawilców japońskich) na sztwynych wzniesionych łodygach pojawiają się bardzo dekoracyjne różowe kwiaty z żółtym środkiem, które zdobią roślinę aż do września.

W trakcie kwitnienia rośliny osiągają jedynie do 40 cm wysokości, dzięki czemu kwiatostany są mało podatne na pokładanie się.  

Jak uprawiać zawilec japoński 'Little Breeze Kiss'?

To bylina dość łatwa w uprawie. Najlepiej czuje się na stanowiskach półcienistych oraz sadzona w glebie żyznej, próchnicznej i stale wilgotnej. Nie toleruje zastoisk mrozowych oraz otwartych terenów, narażonych na silne wiatry dlatego też dobrze jest wybrać miejsca w okolicy przydomowych murków, pod drzewem, pergolą lub w otoczeniu wyższych roslin, które będą stanowić naturalną osłonę. Przed zimą warto zabezpieczyć zawilca stroiszem lub liśćmi.

Zastosowanie zawilca japońskiego 'Little Breeze Kiss'

Zawilec japoński doskonale nadaje się do nasadzeń w ogrodach skalnych, na rabatach jak również do ogrodów japońskich czy naturalistycznych. Dobrze komponuje się z jeżówką, żurawką, rudbekią, dzielżanem, werbeną patagońską, miskantami, prosem oraz innymi trawami.

Główne zalety zawilca 'Little Breeze Kiss':
Nowa kompaktowa odmiana o bardzo obfitym kwitnieniu
Zakwita wcześniej niż inne zawilce
Nie pokłada się
Odporny na choroby
Podstawowe informacje:
różowy VII - IX 30-40 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz