Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
F-J

Jeżówka purpurowa 'Pow Wow White' | Echinacea purpurea

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
12,50 PLN 12,50 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

BIAŁA REWOLUCJA
 

'Pow Wow White' to  świetna propozycja z docenionej serii krótkich i bardzo obficie kwitnących jeżówek. Ta wspaniała jeżówka w bardzo cennej odmianie zachwyca nas czystą, białą barwą dużych kwiatów osiągających około 10 cm średnicy, które silnie kontrastują z ciemnozielonymi, szorstkimi liścmi w języczkowatym kształcie. Białe płatki kwiatów są dość krótkie, a środek kwiatostanu ma żółte zabarwienie, co tworzy wspaniały efekt. Dorasta do 50-70 cm eksponując kwiat na silnej i sztywnej łodydze. Jej delikatny zapach przyciąga do ogrodu kolorowe motyle.

Jak na jeżówkę przystało kwitnie bardzo długo bo od czerwca do października! Doskonale zaprezentuje się na rabatach, w ogrodach naturalistycznych i pojemnikach. Najlepszym towarzystwem będą inne jeżówki, z którymi uzyskamy ciekawy efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu rudbekiiświecznicprzetacznikówodętkek czy języczek. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

Pow Wow jest dość łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna.

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze

 

Główne zalety jeżówki 'Pow Wow White'' :
Efektowne białe kwiaty o średnicy nawet 10 cm!
Idealna na kwiat cięty oraz do zasuszania
Delikatny zapach przyciąga do ogrodu motyle
Doskonale czuje się w kompozycji z innymi jeżówkami
Podstawowe informacje:
biały VI - X 50 - 70 cm słońce, półcień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz