Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Funkia 'Great Expectations' | Hosta

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
21,50 PLN
Ilość

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

Great Expectations, czyli "wspaniałe oczekiwania" to wspaniała uczta dla oka. Odmiana cechuje się dużymi (do 15 cm długości) liśćmi z zewnątrz ciemnozielonymi z niebieskawym nalotem, w środku śmietankowo-białymi. Margines liścia jest nieregularny i posiada liczne przebarwienia oraz smugi. Piękną ozdobą tej funkii są również białe kwiaty na wzniesionych zielono-żółtych łodygach pojawiające się latem.

Dorosłe rośliny osiągają do 55 cm wysokości przy 80 cm szerokości. "Great Expectations" jest laureatką wielu prestiżowych nagród w świecie funkii. Warta polecenia

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

Sadzonki funkii Great Expectations oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę.
 

Główne zalety funkii 'Great Expectations':
Piękne wielobarwne liście
Białe kwiaty pojawiają się od VII do VIII
Doskonale komponuje się z żurawkam i brunnerami
Podstawowe informacje:
biały VII - VIII 55 cm półcień, cień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Kolor kwiatów:biały
Stanowisko:cień| półcień lub cień
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na rabaty
Termin kwitnienia:lato

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz