Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Łubiny

Wyświetlono: 1 – 6 z 6 wyników

Łubin – wieloletnia roślina ogrodowa

Łubin to roślina wieloletnia, która ma ogromne walory dekoracyjne i najczęściej spotykana jest w wiejskich ogrodach. Cudowna kolorystyka i wysokość łubinu sprawia, że w ogrodzie tworzy on magiczną atmosferę z dozą tajemniczości. Ogromną zaletą łubinu jest to, że fantastycznie wygląda w zestawieniu z innymi roślinami, ale też doskonale prezentuje się jako pojedyncza roślina. Poznaj odmiany łubinu dostępne w asortymencie naszego sklepu florini.pl i odmień swój ogród!

Łubin – idealna roślina do ogrodów wiejskich

Łubin to wspaniała roślina dekoracyjna i lecznicza nadająca się do słonecznych ogrodów i próchniczą ziemię. Doskonale sprawdza się jako tło dla innych niższych roślin, ponieważ osiąga on spory wysokości. Do tego bardzo polecany jest osobą, które zmagają się z wysokim ciśnieniem i nie tylko, ponieważ łubin jest źródłem kwasu foliowego w wielu witamin i minerałów, które mają bardzo duży wpływ na kondycję włosów paznokci i skóry. Choć głównie sadzony jest ze względu na swoje piękne kwiaty, to coraz więcej osób docenia również lecznicze właściwości tej rośliny, sadząc go w ziołowych ogrodach.

Pielęgnacja i uprawa łubinu

Ta mało wymagająca roślina, jaką jest łubin doskonale radzi sobie na słonecznych stanowiskach z żyzną i próchniczą ziemią, jednak bardzo często rośnie również na dużo słabszych miejscach z piaszczystą i gliniastą glebą. Łubin nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, bo jedyne czego potrzebuje do wzrostu, to przepuszczalne podłoże i słoneczne stanowisko. Nie wymaga też zbytniego podlewania, jeśli aktualnie nie występują okresowe susze. Głęboki system korzeniowy sprawia, że roślina potrafi poradzić sobie nawet w najcięższych okolicznościach. Przycinanie kwiatostanów tuż po ich przekwitnięciu może przedłużyć kwitnienie rośliny i pobudzić ją do wydania nowych kwiatów. Jeśli jesteś zainteresowany uprawą tej rośliny, to przejrzyj ofertę naszego sklepu z sadzonkami roślin ogrodowych i nie tylko.

Najciekawsze odmiany łubinu

Wiele osób z ciekawością podchodzi do tej unikalnej rośliny, jaką jest łubin. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany uprawą tej kwitnącej wieloletniej rośliny, to zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu, w którym znajdziesz odmiany takie jak:

W naszym sklepie Florini.pl wybór sadzonek jest naprawdę ogromny, dlatego nie zwlekaj i już teraz dokonaj zakupu dużych i dorodnych sadzonek łubinu, który będzie stanowić element dekoracyjny w twoim ogrodzie. Polecamy również połączenie zakupów i stworzenie pięknej rabaty ogrodowej korzystając z innych roślin dostępnych w sprzedaży wysyłkowej.