Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Pysznogłówki

Wyświetlono: 1 – 16 z 16 wyników

Pysznogłówki – uprawa, pielęgnacja i odmiany

To ciekawa roślina ogrodowa należy do rodziny bylin i bardzo często nazywana jest indiańskim pióropuszem, a także pszczelim balsamem. Osiąga nawet 100 centymetrów wysokości i ma owłosione pędy, które charakteryzują się gęstym ulistnieniem. W naszym sklepie znajdziesz te ciekawe byliny ogrodowe, które staną się prawdziwą ozdobą Twojej rabaty kwiatowej.

Jak uprawiać pysznogłówki?

Pysznogłówka to roślina, która ma spore wymagania, dlatego decydując się na jej uprawę, należy zadbać o stanowisko, na którym będzie żyzna i wilgotna gleba. Przed posadzeniem rośliny trzeba wzbogacić glebę o naturalny kompost lub obornik. Pysznogłówki lubią stanowiska słoneczne i półcieniste, mimo to jej system korzeniowy jest płytki, co sprawia, że konieczne jest jej podlewanie w ciągu upałów. Roślinę można rozmnażać przez podział sadzonki, a także przez rozłogi. To bylina idealna na rabaty kwiatowe, a także do sadzenia na tarasach i balkonach. Pysznogłówki fantastycznie wyglądają również w wazonach, jako rośliny dekoracyjne. Byliny te można również suszyć, co sprawia, że można ją wykorzystywać jako składnik naparów, a także sałatek. Jadalne są nie tylko kwiaty, ale również liście, które można dodawać do różnych napojów.

Pielęgnacja i zimowanie pysznogłówki

Pysznogłówka wymaga sporych zabiegów pielęgnacyjnych w okresie kwitnienia. Warto systematycznie usuwać przekwitłe kwiatostany, co będzie stymulować roślinę do ponownego zakwitnięcia i puszczania nowych pędów. Pysznogłówka wymaga również odmłodzenia co około 4 lata. Należy wówczas podzielić roślinę. Zabieg ten odmłodzi roślinę i pozwoli nowe sadzonki. Pysznogłówka jest bardzo podatna na choroby, takie jak mączniak prawdziwy, dlatego należy bardzo skrupulatnie podchodzić do obserwacji i reagowania w razie konieczności. Mączniak prawdziwy charakteryzuje się brzydkim biało-szarym nalotem, zlokalizowanych na liściach. Najczęściej pojawia się w czerwca. Pysznogłówki są mrozoodporne i wymagają okrywania na zimę. Należy jednak pamiętać, że są dość kapryśne, dlatego w ciągu lata nie należy zapominać o częstym podlewaniu.

Pysznogłówki – najpiękniejsze odmiany

Pysznogłówka to wspaniała roślina, która posiada wiele odmian. Najczęściej sadzona jest na rabatach kwiatowych i łączona z innymi bylinami, z którymi tworzy fantastyczne zestawienia i niezapomniany klimat. Mnogość kolorów sprawia, że chętnie sięgają po nie miłośnicy ogrodów i działek rekreacyjnych. Obecnie w naszym asortymencie posiadamy:

Jeśli i Ty marzysz o wspaniałej dekoracji swojego ogrodu, tarasu lub balkonu to pysznogłówki będą do tego idealne. Te długo kwitnące kwiaty doskonale sprawdzą się ogrodzie i będą stanowić cudowną ozdobę, każdej rabaty. Nie czekaj i już teraz poznaj naszą ofertę, a następnie wybierz wymarzone sadzonki pysznogłówki, która z innymi roślinami stworzy fantastyczne zestawienia.