Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Rutewki

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Rutewka – uprawa, rozmnażanie i pielęgnacja

Rutewka należy do roślin jaskrowatych i liczy aż 200 gatunków. Ta mało znana roślina charakteryzuje się ogromną oryginalnością i nieskomplikowaną uprawą. Jeśli i Ciebie zainteresowały uprawa rutewki, to poznaj ofertę naszego sklepu internetowego i wybierz sadzonki do swojego ogrodu. W naszym asortymencie znajdziesz wiele odmian tej roślin, o różnej wysokości, a także w unikalnych i oryginalnych kolorach.

Gdzie sadzić i jak uprawiać rutewkę?

Rutewki to rośliny o delikatnych liściach i niezwykle oryginalnych kwiatach. Osiągają nawet 300 cm wysokość, a w okresie kwitnienia wzbogacają ogród licznymi i drobnymi kwiatami, które tworzą ozdobne kwiatostany. Rutewki doskonale prezentują się w otoczeniu innych roślin dekoracyjnych, a także drzew i krzewów. Do wzrostu potrzebują stanowisk osłoniętych od wiatru i delikatnie zacienionych. Preferują wilgotne gleby. Rozmnażanie rośliny można przeprowadzić poprzez podział sadzonki, a także wysiew z nasion. Wybierając miejsce słoneczne dla rutewki, warto pamiętać o dodatkowym nawodnieniu, które wpłynie na jej kwitnienie. To rośliny, które doskonale nadają się do ogrodów wiejskich i naturalistycznych, ale też dobrze będą wyglądać w bardziej uporządkowanej przestrzeni.

Rutewka – dlaczego warto ją sadzić?

Rutewka to roślina dekoracyjna, która stanowi fantastyczne sąsiedztwo dla innych roślin i krzewów ozdobnych. Jej unikalne kwiatostany sprawiają, że jest niezwykle ciekawą i chętnie uprawianą rośliną ogrodową. Decydując się na nią, warto pamiętać o jej wysokości, ponieważ niektóre odmiany osiągają nawet 200 cm wysokości. Ta wdzięczna roślina nie jest problematyczna, ponieważ ma bardzo wysoką mrozoodporność, a do tego nie jest podatna na choroby i szkodniki. Jeśli i Ciebie interesuje uprawa tych wspaniałych i dekoracyjnych roślin, jakimi są rutewki, przejrzyj naszą bogatą ofertę i wybierz sadzonki, które urozmaicą przestrzeń wokół domu.

Rutewka – poznaj odmiany oferowane przez Florini.pl

Rutewka to roślina, która ma wiele ciekawych. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat i poznać ich charakterystykę, żeby skrupulatnie dobrać odpowiednią odmianę do tworzonej przestrzeni w ogrodzie. W naszej ofercie dostępne są:

  • Rutewka 'Nimbus Pink' – osiąga 80 cm wysokości i ma jasnoróżowe kwiaty, które pojawiają się od czerwca do lipca,
  • Rutewka 'Nimbus White' – osiąga 80 cm wysokości i ma kremowobiałe kwiaty, które pojawiają się od czerwca do lipca,
  • Rutewka 'Splendide' – osiąga 250 cm wysokości i ma jasnoróżowe kwiaty, które pojawiają się od lipca do października,
  • Rutewka 'Black Stockings' – osiąga 120 cm wysokości i ma jasnoróżowe kwiaty, które pojawiają się od czerwca do sierpnia

Te piękne rośliny zasługują na obecność w każdym większym ogrodzie, dlatego nie zwlekaj i już teraz wybierz sadzonki, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie wyjątkowa. Skorzystaj z oferty naszego sklepu z sadzonkami roślin ozdobnych i ciesz się wysoką jakością, sprzedawanych przez nas sadzonek.