Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Dziewanny

Wyświetlono: 1 – 14 z 14 wyników

Dziewanna - właściwości lecznicze i uprawa

Piękne kwiaty dziewanny to unikalna ozdoba ogrodów zachowanych w stylu wiejskim i naturalistycznym, ale nie tylko. Dziewanny to byliny wieloletnie, które doskonale radzą sobie w najtrudniejszych warunkach. Choć najczęściej pojawiają się w ogrodach, niektórzy decydują się na uprawę w pojemnikach, gdzie również świetnie sobie radzi. Najważniejsze w uprawie tej rośliny jest odpowiednie stanowisko, które zagwarantuje obfite kwitnienie. Sadzonki byliny można kupić po zapoznaniu się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dziewanna - na co pomaga?

Dziewanna to roślina wykorzystywana w leczeniu krwawień płuc i jelit. Bardzo często stosowana była w przypadku gruźlicy. Kwiaty tej byliny wpływają na wytwarzanie śluzu, który pojawia się w drogach oddechowych i w znacznym stopniu ułatwiają jego odkrztuszanie. Kwiaty byliny doskonale nadają się na napar, który można stosować w przypadku przewlekłego kaszlu lub nawracających infekcji dróg oddechowych. Niewiele osób wie, że właściwości lecznicze mają również liście tej rośliny, które można dodawać do kwiatów.

Jak sadzić i uprawiać dziewannę?

Sadzenie i uprawa dziewanny jest bardzo prosta i nie powinna przysporzyć wielu kłopotów. Najlepiej rośnie w lekkiej glebie o wysokiej przepuszczalności. Doskonale poradzi sobie w ogrodach, w których gleba jest sucha i piaszczysta. Jako jednak z nielicznych bylin najlepiej czuje się na mocno nasłonecznionych stanowiskach, gdzie obficie kwitnie. W zależności od odmiany osiąga od 20 do 60 cm, dlatego przed wybraniem stanowiska, warto również zwrócić uwagę na docelową wysokość rośliny. Ważną informacją może okazać się to, że dziewanna nie nadaje się do miejsc słabo nasłonecznionych. Na takich stanowiskach, wykazuje słaby wzrost i nie kwitnie zbyt obficie. Zaletą tej rośliny jest również odporność na ujemne temperatury. Nie wymaga ona zabezpieczenie na zimę.

Prowadzona przez nas sprzedaż wysyłkowa roślin oferuje zdrowe i pełnowartościowe sadzonki dziewanny, które z łatwością zaadaptują się na słonecznych rabatach kwiatowych.

Szkółka bylin sprzedaż wysyłkowa - dostępne odmiany dziewanny

Dziewanna to roślina, która charakteryzuje się obfitym i długim kwitnieniem, które przypada od czerwca do sierpnia. Ciekawe odmiany, na które warto zwrócić uwagę podczas zakładania rabat ogrodowych to:


Sadzonki kwiatów wieloletnich, które znajdują się w sprzedaży to rośliny, które świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie. W naszych zasobach znaleźć można unikalne okazy, a także popularne byliny, które są znane i cenione przez pasjonatów ogrodnictwa. Wśród nich znaleźć można takie perełki jak dziewanny, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu i wybierz rośliny do swojego ogrodu!