Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Powojniki

Wyświetlono: 1 – 18 z 23 wyników

Powojnik sadzonki — wymagania i uprawa

Krzewem pnącym, które charakteryzuje się pięknymi, kolorowymi kwiatami jest powojnik. Sadzonki dostępne w sklepie to odmiany wielu gatunków tej rośliny, dzięki czemu w każdym ogrodzie będzie można znaleźć ciekawe okazy. Powojnik i jego sadzonki wykorzystywane są najczęściej do osłonięcia ogrodzeń i nieciekawych elementów architektonicznych w ogrodzie, które nie stanowią jego ozdoby. Każdy oferowany przez nas powojnik ma duże sadzonki, dlatego jest chętnie wybierany. To także bardzo często występujący element dekoracyjny sadzony blisko altan ogrodowych. Pojawiają się również jako pnącza rosnące przy pergolach. Sprawdź, jakie powojniki dostępne są w naszym sklepie internetowym. Jeśli chodzi o powojnik, oferujemy sprzedaż wysyłkową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Powojnik — duże sadzonki, sposób sadzenia i uprawy

Powojniki to krzewy wieloletnie, które zrzucają liście w okresie zimowym. Na wiosnę Clematisy bardzo szybko się odradzają i wypuszczają nowe silne pędy. W zależności od gatunków możemy wyróżnić rośliny bardziej i mniej mrozoodporne. Powojnik i jego duże sadzonki zazwyczaj preferują stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Można je sadzić od strony wschodniej, południowej lub zachodniej. Sadzone w części północnej kwitną mniej obficie. Rośliny te preferują glebę żyzną i bogatą w składniki odżywcze. Decydując się na sadzenie powojników, warto wzbogacić ziemię kompostem. Należy jednak pamiętać, że rośliny te nie lubią zbytniego nagrzewania ziemi, dlatego nie powinny być ściółkowane kamieniami. Zamiast tego warto zastosować korę lub trociny. Przed zimą należy przyciąć pędy do wysokości 10-15 cm.

Clematisy — zastosowanie powojników

Powojniki zazwyczaj pełnią funkcję ozdobną, jednak bardzo często wykorzystywane są do maskowania niezbyt atrakcyjnych ogrodzeń, murów, budynków, a nawet pni drzew. Ich dekoracyjne kwiaty zdecydowanie przyciągają uwagę, dlatego bardzo często sadzone są przy specjalnie utworzonych podporach lub pergolach. Warto jednak pamiętać o tym, że rośliny te mają mało atrakcyjne dolne partie pnączy, dlatego powinno się je sadzić w otoczeniu niskich bylin, takich jak: tawułki, liliowce, kocimiętki lub przywrotniki. Dowiedz się, jakie odmiany powojników dostępne są w naszym sklepie internetowym. Warto także wspomnieć, że w przypadku powojnika i innych roślin oferujemy sprzedaż wysyłkową. Oznacza to, że każda osoba może zrobić zakupy w Florini i cieszyć się sadzonkami wysokiej jakości.

Powojnik — sprzedaż wysyłkowa w każde miejsce

Powojniki to wspaniały sposób na wzbogacenie ogrodu zamaskowanie nieatrakcyjnych jego części. Z uwagi na to warto decydować się na tego rodzaju krzewy do ogrodu. Ogromna liczba odmian umożliwia zachowanie różnorodności. Poznaj najciekawsze powojniki dostępne w naszym sklepie:

To nie wszystkie powojniki, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Poznaj naszą ofertę i wybierz najciekawsze odmiany powojników dostępnych w naszym sklepie, którymi wzbogacisz swój ogród.