Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Sunpatiens

Wyświetlono: 1 – 2 z 2 wyników

Sunpatiens — uprawa, pielęgnacja i wymagania

Sunpatiens to niecierpek wyhodowany z myślą o słonecznych miejscach w ogrodzie. Ma bardzo silny system korzeniowy, grube liście (nie jest wrażliwy na mącznika rzekomego), doskonale się krzewi i ma mnóstwo kwiatów w wielu kolorach. Posadzony w większej ilości tworzy efektowny dywan kwiatowy.

Gdzie sadzić Sunpatiensa?

Ten niecierpek preferuje miejsca słoneczne i półcieniste. Natomiast posadzony w cieniu znacznie gorzej sobie radzi.

Pielęgnacja i wymagania Sunpatiensa

Sunpatiens pięknie kwitnie zarówno przy słonecznej pogodzie jak również gdy aura nie dopisuje. Dobrze znosi deszcz i wysoką wilgotność powietrza. Bardzo ważne jest utrzymywanie mokrego podłoża zwłaszcza po posadzeniu. Należy go podlewać regularnie, obficie zwłaszcza w upały. Trzeba pamiętać, aby nie zwilżać liści i kwiatów w słoneczną pogodę gdyż może spowodować to jego przypalenie. Nawozimy regularnie lub można zastosować nawozy wolno działające podczas sadzenia roślin.

Jak sadzić Sunpatiensa

Na jednego Sunpatinensa trzeba przeznaczyć około 50 cm. Posadzony gęściej będzie się lekko wyciągać, co nie zmniejsza jego dekoracyjności. Będzie tworzyć wysoki dywan kwiatowy.

Zalecenia i uwagi w uprawie Sunpatiensa

Z własnych doświadczeń wiemy, że Sunpatiensy mogą w pierwszych dniach po posadzeniu być lekko przypalone przez ostre słońce. To reakcja na przenisienie ich z warunków szklarniowych na świeże powietrze. Sadzonki muszą się przyzwyczaić do nowych warunków. Potrwa to jakiś czas (w zależności od pogody). Kolejne kwiaty i liście będą już wyglądać dekoracyjnie. Najlepiej sadzić je w pochmurną pogodę i pamiętać o stale wilgotnym podłożu.

Sunpatiens - najciekawsze odmiany

W naszyn sklepie oferujemy następujące odmiany:

Sunpatiens 'Vigorous Red- kolor ciemnoczerwony
Sunpatiens 'Vigorous Pink Pearl' - kolor różowy