Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Liatry

Wyświetlono: 1 – 3 z 3 wyników

Liatra – uprawa, pielęgnacja i odmiany

Fani ciekawej i oryginalnej roślinności powinni zapoznać się sadzonkami liatry. To roślina, która należy do rodziny astrowatych i obejmuje aż 42 gatunków. Pochodzi z Ameryki Północnej i większość jej odmian doskonale radzi sobie w miejscach suchych. Ta oryginalna roślina bez wątpienia przyciąga spojrzenia i stanowić może fantastyczny akcent kolorystyczny w uporządkowanym ogrodzie. W naszym sklepie dostępnych jest wiele odmian tej ciekawej rośliny, którą warto poznać bliżej.

Jak i kiedy sadzić liatrę?

Liatra to roślina, którą można sadzić przez cały rok, jednak najlepszym momentem na jej wysadzanie jest, jesień lub wiosna. Te piękne rośliny są bardzo lubiane przez gryzonie, dlatego wybierając dla nich stanowiska, warto pamiętać również o dodatkowym zabezpieczeniu bulw w postaci koszyków, w których liatra będzie odseparowana od ewentualnych ataków. Roślina ta nie wymaga również głębokiego sadzenia, dlatego też bardzo często sadzona jest w doniczkach i stanowi fantastyczną ozdobę tarasów i balkonów. Liatra ze względu na swoje dekoracyjne walory doskonale sprawdzi się jako roślina na kwiaty cięte. Niekiedy wykorzystywana jest również do stworzenia tła dla niższych roślin, z którym stanowi fantastyczne zestawienie.

Liatra – pielęgnacja i wymagania

Liatra to roślina, która preferuje średniożyzne podłoże, przepuszczalną i suchą glebę o lekko kwaśnym odczynie. Bardzo dobrze znosi okresowe susze, jednak warto pamiętać o niej, gdy okresy te będą się przedłużać. To roślina wieloletnia, która na jednym stanowisku może rosnąć przez wiele lat, jednak słabsze kwitnienie może sugerować konieczność przeniesienia jej na inne miejsce. Liatra charakteryzuje się bardzo długim kwitnieniem, które rozpoczyna w czerwcu i kończy w sierpniu, dlatego warto zadbać o usuwanie kwiatostanów. Zabieg ten pobudzi roślinę do ponownego kwitnienia. Jako całkowicie mrozoodporna roślina nie wymaga dodatkowych zabiegów, jednak dla pewności można ją przykryć niewielką warstwą liści lub kompostu. Jeśli i Ty chcesz zostać posiadaczem tej pięknej rośliny, to poznaj ofertę naszego sklepu.

Odmiany liatry – sprawdź naszą ofertę!

Rośliny te są dość wysokie, dlatego ich sąsiedztwo powinno być podobnej wysokości lub niższe. Dobrymi sąsiadami dla liatry będą dzwonki, tawułki, nachyłki, krwawnik ogrodowy, lawenda lub kocanka ogrodowa. Obecnie w naszym sklepie znaleźć można:

Takie inne odmiany liatry bez problemu znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Jeśli planujesz stworzyć wspaniałe kompozycje kwiatowe i niezapomniane rabaty, to nie może w nim zabraknąć takich perełek jak dekoracyjna liatra. Dlatego nie zwlekaj i już teraz skompletuj swoje zamówienie i ciesz się z wysokiej jakości sadzonek.