Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Ciemierniki

Wyświetlono: 1 – 18 z 23 wyników

Ciemiernik - gatunki uprawa i pielęgnacja

Ciemiernik ogrodowy jest rośliną, która wykazuje bardzo wysoką mrozoodporność i należy do rodziny jaskrowatych. Charakterystyczne dla tych roślin jest bardzo nietypowe, bo zimowe kwitnienie, które nie występuje u większości innych roślin. Jeśli szukasz zimowej rośliny ogrodowej, która będzie stanowić walory dekoracyjne podczas szarych i chłodnych miesięcy w ciągu roku, to zapoznaj się z naszym asortymentem, w którym znajdziesz oryginalne odmian ciemierników, a także inne sadzonki roślin ozdobnych.

Jak uprawiać ciemiernik? - najlepsze sposoby pielęgnacji

Byliny ogrodowe, jakimi są ciemierniki, preferują ciepłe stanowiska, które będą osłonięte przed zimowym wiatrem. Nie lubią zbyt dużej ekspozycji na słońce, dlatego warto znaleźć dla nich miejsce cieniste lub lekko zacienione. Rośliny te doskonale sprawdzą się jako sąsiedztwo różnych drzew i krzewów. Do wzrostu potrzebują żyznej, gliniastej lub wapiennej gleby, wymagają również utrzymania stałej wilgotności, o czym należy pamiętać w okresach suszy. Choć roślina nie wymaga dodatkowego nawożenia, to wczesną jesienią można zasilić naturalnym kompostem. Do zabiegów pielęgnacyjnych, jakie należy wykonać, uprawiając tę roślinę, trzeba zaliczyć również usuwanie starych liści w okresie jesiennym, które umożliwią roślinie kwitnienie.

Z czym najlepiej sadzić ciemierniki?

Ciemierniki to rośliny, które niezbyt dobrze znoszą przesadzanie, dlatego warto wybrać dla nich odpowiednie sąsiedztwo, a także stałe stanowisko. Bylina, jaką jest ciemiernik, bardzo dobrze czuje się w sąsiedztwie większych krzewów, a także drzew, które stanowią dla niej osłonę przed mroźnym wiatrem. Doskonale skomponują się również z zawilcami, z którymi będą stanowić świetne połączenie. Choć ciemierniki to rośliny ogrodowe, bardzo często można spotkać je w donicach, ponieważ w wielu ludzi traktuje je jako dekoracje na Boże Narodzenie. Jeśli i Tobie zależy na unikalnych zimowych roślinach, które ozdobią Twój dom podczas zimowych miesięcy, to ciemierniki sprawdzą się idealnie. Wystarczy, że z naszej oferty wybierzesz interesujące odmiany i zyskasz fantastyczne zimowe rośliny ozdobne.

Ciemiernik – odmiany dostępne w naszym sklepie

Te ciekawe rośliny to doskonały sposób na ożywienie otoczenia domu w okresie zimowym, gdzie większość z posiadanych przez nas roślin zamiera. Niektóre odmiany ciemierników kwitną w ciepłych miesiącach takich jak maj i czerwiec. Obecnie oferta naszego sklepu składa się z:

  • Ciemiernik biały 'Advent Star' – roślina ma białe płatki i żółty środek, kwitnie od stycznia do kwietnia,
  • Ciemiernik orientalny 'Double Ellen Red' – ma 
  • Ciemiernik orientalny 'Double Ellen Purple' – o

Ciemierniki to piękne rośliny, które zasługują na zaszczytne miejsce na rabatach kwiatowych i nie tylko. Skorzystaj z naszej bogatej oferty i dokonaj zakupu sadzonek ciemierników, a także innych unikalnych roślin, które wzbogacą Twój ogród!