Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Jaśminowce

Wyświetlono: 1 – 6 z 6 wyników

Jaśminowce - krzewy sprzedaż wysyłkowa

Jaśminowiec to krzew mrozoodporny, który jest niezwykle popularny w naszych ogrodach. Należy do rodziny hortensjowatych i posiada ciemnozielone liście. Krzewy jaśminowców dorastają do 3 m wysokości, a okres ich kwitnienia przepada na maj i czerwiec. Niektóre z odmian jaśminowców mogą kwitnąć nawet do połowy lipca. Bardzo często mylony jest z egzotycznym jaśminem, który naturalnie występuje na terenach Azji. W przeciwieństwie do jaśminu jaśminowiec wykazuje dużą mrozoodporność. W naszym sklepie znajdziesz sadzonki jaśminowców, które będą stanowić wspaniałą ozdobę każdego ogrodu.

Jak uprawiać jaśminowce?

Jaśminowiec to krzewy dla osób, które nie mają urodzajnej gleby w ogrodzie. Najlepiej czuję się na stanowiskach słonecznych lub płócienistych. To jedne z najbardziej odpornych krzewów na zmienne warunki atmosferyczne, a także na wszelkiego rodzaju choroby. W czasie suszy jaśminowiec wymaga dodatkowego nawadniania. Te wdzięczny krzewy są niezwykle łatwe do rozmnażania, ponieważ wytwarzają odrosty korzeniowe, które można traktować jako osobne sadzonki krzewów. Choć jaśminowce są bardzo wytrzymałe, to warto pamiętać, że nie lubią one zmiany miejsca. Stałe stanowisko dla tej rośliny należy już na samym początku.

Czy pielęgnacja jaśminowców jest skomplikowana?

Pielęgnacja jaśminowców jest niezwykle prosta i sprowadza się jedynie do przycinania gałęzi zaraz po zakończonym kwitnieniu. W tym czasie możemy również usunąć starsze gałęzie, ponieważ krzew kwitnie wyłącznie na jednorocznych pędach. Jaśminowce to krzewy do ogrodu, które doskonale nadają się na żywopłoty, a także na niewielkie szpalery. Doskonale prezentują się również jako pojedyncze krzewy. W okresie kwitnienia pokrywają się deszczem jasnych kwiatów. Sprawdź ofertę naszego sklepu i dowiedz się, jakie odmiany jaśminowców posiadamy w sprzedaży.

Krzewy sklep internetowy - różne odmiany jaśminowców

Jaśminowce to krzewy, które będą stanowić ogromny walor estetyczny w każdym ogrodzie. Te bezobsługowe krzewy z pewnością będą cieszyć wspaniałymi kwiatami i niezwykłym aromatem, który jest bardzo wyczuwalny i może się okazać uciążliwy w wieczornych godzinach. Z tego względu należy jeszcze raz dokładnie przemyśleć stanowisko, na którym jaśminowiec zostanie posadzony. Zbyt bliska odległość od okien sypialni, może się okazać problematyczna dla osób, które są bardzo wrażliwe na mocne zapachy. Poniżej najciekawsze odmiany jaśminowców dostępne w naszym sklepie:


Nie czekaj i już teraz dokonaj zakupu sadzonek krzewów, które w połączeniu z innymi roślinami w ogrodzie będą stanowić fantastyczne zestawienie i oryginalne kompozycje.