Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Złocienie

Wyświetlono: 1 – 18 z 18 wyników

Złocień wielki – najpiękniejsze rośliny ogrodowe

Złocień wielki to roślina wieloletnia, która dorasta nawet do 60 cm wysokości i charakteryzuje się długim okresem kwitnienia. Pierwsze kwiaty wydaje późną wiosną i kończy kwitnienie dopiero pod koniec lata. Jeśli zależy Ci na uprawie oryginalnych roślin, to złocień wielki, będzie rośliną idealną do Twojego ogrodu. Poznaj odmiany tej rośliny, które oferujemy w naszym sklepie internetowym.

Dowiedz się jak uprawiać i pielęgnować złocień wielki!

Ta wieloletnia bylina do wzrostu potrzebuję żyznego i próchniczego podłoża o średniej wilgotności. Doskonale radzi sobie na słonecznych stanowiskach, jednak trzeba ją bardzo często nawozić i podlewać, ponieważ bez odpowiedniej wilgotności złocień może wcześniej zakończyć kwitnienie. To roślina polecana do obsady rabat, a także donic ozdobnych. Złocień wielki często można również spotkać na tarasach, balkonach, a także jako roślinę współtowarzysząca w niewysokich obwódkach ogrodowych. Oprócz podlewania i nawożenia warto pamiętać również o systematycznym przecinaniu przekwitłych kwiatostanów. Zabieg ten pobudzi roślinę do kolejnego kwitnienia. Choć złocień wielki jest rośliną mrozoodporną, to trzeba pamiętać, żeby podczas suchych i mroźnych zim zabezpieczyć jego korzenie warstwą liści lub agrowłókniną.

Jakie sąsiedztwo wybrać dla złocieni wielkich?

Złocień wielki jest rośliną, która wybierana jest do sąsiedztwa tarasów, a także balkonów, na których stanowi fantastyczną ozdobę. Oprócz tego można go wysadzać również na rabatach kwiatowych wraz z innymi roślinami ozdobnymi. Doskonałym sąsiedztwem dla złocieni wielkich będą trawy ozdobne, inne byliny kwitnące, które potrzebują podobnych warunków do wzrostu. Unikalny wygląd tych roślin sprawia, że doskonale wyglądają sadzone w pojedynkę, dlatego bardzo często ogrodnicy decydują się na sadzenie ich w dużych donicach ozdobnych i gazonach.

Złocień wielki – wybierz najpiękniejszą odmianę

Złocień wielki – wybierz najpiękniejszą odmianę To piękna i szlachetna roślina, która powinna pojawić się w każdym ogrodzie i stanowić jego ozdobę. Burza fantastycznych kwiatków sprawia, że roślina ta doskonale prezentuje się w pojedynkę, a także wśród innych bylin. Wiele osób myli złocienie z rumiankami, do których są bardzo podobne, jednak te dwie rośliny mają zupełnie inne właściwości. Rumianek to roślina lecznica, za złocień wielki mimo wizualnego podobieństwa, ma charakter wyłącznie ozdobny. Jeśli zależy Ci na pięknych roślinach ogrodowych, które bardzo długo kwitną, to złocień wielki będzie idealny. W ofercie naszego sklepu znaleźć można kilka odmian złocieni wielkich, do których zaliczamy:

Te wspaniałe odmiany charakteryzują się żółtym środkiem i białymi płatkami, które wspaniale ze sobą kontrastują. Postaw na uprawę złocienia wielkiego i wybierz sadzonki z naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz również inne ciekawe rośliny do obsadzenia rabat, tarasów i balkonów.