Witaj wiosno! 4 marca rozpoczynamy wysyłki, wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie do 3 dni roboczych oprócz roślin balkonowych, które będą wysyłane od połowy kwietnia.

Kostrzewy

Wyświetlono: 1 – 3 z 3 wyników

Kostrzewy – ciekawe odmiany i wymagania

Kostrzewy to znane wszystkim trawy ozdobne, które królują w ogródkach i na skalniakach. Najczęściej spotykane są w połączeniach z lawendą i wrzosami, ale to nie jedyne połączenia. Kostrzewy to wdzięczne rośliny, które są bardzo dekoracyjne. Jeśli masz w planach wykonanie obwódki lub urozmaicenie ogródka skalnego to kostrzewy powinny się znaleźć na Twojej liście zakupów. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się z zakupionych roślin.

Kostrzewy – jak je uprawiać i gdzie sadzić?

Te wdzięczne rośliny cieszą się sporą sympatią ze względu na bezproblemowy charakter. Rośliny te nie są zbyt wysokie i osiągają maksymalnie 20 cm wysokości. Nie są wymagające i rosną w każdych warunkach, trochę słabiej radzą sobie jednak w glebach kwaśnych i na stanowiskach zacienionych. Zdecydowanie lepiej czują się na słonecznych i półcienistych stanowiskach, gdzie mogą bez przeszkód rosnąć. Kostrzewa, tak jak w przypadku innych traw jest mocno ekspansywna, dlatego warto rozważyć jej posadzenie w donicy bez dna. Kostrzewa nie lubi zbytniej wilgoci. Zdecydowanie lepiej z niesie okresowa susze niż stale wilgotną glebę. Kwiaty kostrzewy pojawiają się w lipcu, jednak po zakończonym kwitnieniu powinno się je usunąć, bo przestają wyglądać atrakcyjnie. Kostrzewy wymagają pewnych zabiegów upiększających. Wiosną można ją przyciąć, ponieważ pobudzi ją to do silniejszego wzrostu. Młode sadzonki wiosną wyczesujemy, pozbywając się suchych źdźbeł trawy. Kostrzewy podobnie jak inne trawy można bardzo łatwo rozmnażać przez podział kępy. Warto jednak robić to wczesną wiosną, tak, żeby młoda roślina miała czas na przyzwyczajenie się do nowego stanowiska

Kostrzewa - z czym łączyć?

Te piękne trawy ozdobne doskonale wyglądają połączone w szpalery wraz z innymi roślinami. Idealnie skomponują się z lawendą, szałwią, kocimiętką, a także z różnego rodzaju iglakami. Można je łączyć również z innymi trawami. Ciekawym rozwiązaniem jest również stworzenie jednolitej połaci z tychże roślin. Oprócz tego kostrzewy doskonale wyglądają również w ogródkach wrzosowych, a także w sąsiedztwie pięknych goździków. Kostrzewy, a także inne wymienione gatunki roślin znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Wystarczy kilka chwil, a Twoje marzenie o pięknym ogrodzie się spełni.

Ciekawe odmiany kostrzewy


Jakie rośliny wybrać na szpalery i na skalniaki. Odpowiedź na to pytanie jest oczywiste i muszą to być kostrzewy, które posiadamy w naszej ofercie. Obecnie można u nas kupić: kostrzewę miotlasta 'Teddybar' (niedźwiedzie futro) i kostrzewę siną 'Azurit' | Festuca glauca. Warto pamiętać, że ta pierwsza powinna być sadzona w cieniu lub półcieniu, a kostrzewa sina, może być posadzona na słonecznej rabacie.

Jeśli i Ty chcesz zostać szczęśliwym posiadaczem tych fantastycznych roślin, to nie zwlekaj i już teraz złóż zamówienie w naszym sklepie. Oferujemy sadzonki najwyższej jakości. Wysyłane przez nas rośliny są starannie zabezpieczane na czas transportu.