Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Wietlice

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników

Wietlice – zastosowanie w ogrodzie i sposób uprawy

Do popularnych w Polsce paproci należą wietlice, które cieszą się uznaniem wielbicieli cieniolubnej roślinności. Te wyjątkowe paprocie zwracają na siebie uwagę, przez swój unikalny i wyjątkowy wygląd. Rośliny te idealnie sprawdza się na cienistych rabatach, pod koronami wysokich drzew. Mimo że pojawiają się w przydomowych ogrodach, spotkać je można również w parkach, lasach miejskich i w przestrzeni, w której inna roślinność nie jest w stanie sobie poradzić ze względu na wysokie zacienienie.

Wietlice – najlepsze stanowiska uprawy

Idealne stanowisko dla tych roślin to cień lub częściowo zacienione stanowiska. Wietlice to paprocie o wielu odmianach, wśród których znajdują się tez kolorowe odmiany, które z kolei potrzebują stanowisk jasnych, jednak nie bezpośrednio nasłonecznionych. Gleba, w której sadzone mają być paprocie, powinna być próchnicza o lekko kwaśnym odczynie, żyzna o umiarkowanej wilgotności. Wietlice nie lubią suchego ani zbyt mokrego podłoża, które może doprowadzić do gnicia korzeni. Paprocie warto nawozić wiosna specjalnymi nawozami przeznaczonymi do posiadanego typu wietlicy. Sadzenie paproci przeprowadzamy wiosna lub jesienią, wtedy roślina ma zapewnione optymalne warunki do ukorzenienia się i zadomowienia na wyznaczonym stanowisku. Jak wcześniej wspomnieliśmy, wietlice to paprocie, które mają wiele odmian. W naszym sklepie znajdziesz te najpopularniejsze i najpiękniejsze.

Pielęgnacja i rozmnażanie wietlic

Jak w przypadku innych paproci, tak też wietlice najłatwiej rozmnożyć przez podział. Najlepszym czasem na to jest wczesna wiosna, gdy roślina budzi się do życia. Oprócz tego wietlice nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać o podlewaniu w okresach suszy, ponieważ paprocie preferują lekko wilgotne podłoże. Wiosną natomiast usuwamy zaschnięte liście, które nie powinny być usuwane przed zimą ze względu na ochronę płytkiego systemu korzeniowego. Rośliny te idealnie nadają się do obsadzeń okolicy zbiorników wodnych, a także wrzosowisk. Fantastycznie komponują się z cieniolubnymi hostami, a także żurawkami. Ciekawe wyglądają również, gdy są zestawiane z innymi gatunkami paproci, które również można znaleźć w ofercie naszego sklepu.

Wietlica - najciekawsze odmiany

JJak wybrać wietlicę do własnego ogrodu? Poznaj odmiany tych pięknych paproci, które znajdują się w naszym sklepie i wybierz tę, która najlepiej sprawdzi się w przygotowanej przestrzeni w Twoim ogrodzie. Wybór jest spory, a w jego skład wchodzą:

Te wyjątkowe odmiany będą idealnym urozmaiceniem cienistych miejsc w ogrodzie, dlatego już teraz zapoznaj się z naszą ofertą!