Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Języczniki

Wyświetlono: 1 – 2 z 2 wyników

Języczniki – gdzie sadzić i jak uprawiać?

Jakie rośliny wybrać do ogrodów, w których panuje wilgoć i cień? W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje paproci, które doskonale sprawdzą się w takich miejscach. To tej grupy zaliczyć trzeba języczniki, które charakteryzują się ciekawymi liśćmi, a w naszych ogrodach znajdują swoje miejsce niezwykle rzadko. W naszym sklepie znajdziesz języczniki, które odmienią Twoją przestrzeń w ogrodzie! Nie czekaj i już teraz zamów języczniki, które staną się ozdobą Twojej rabaty.

Języcznik - jak uprawiać i gdzie sadzić

Języczniki osiągają około 60 cm wysokości i są roślinami zimozielonymi. Tak jak w przypadku innych gatunków paproci, tak też w przypadku języczników preferują one cieniste stanowiska. Podłoże, w jakim rosną, może być gliniasto żwirowe i powinno ono być wilgotne. Niektórzy decydują się na uprawę tych roślin w pojemnikach i do tego celu powinno się wybrać ziemię torfową, która powinna mieć stałą wilgotność. Nawożenie tej rośliny powinno się wykonać od maja do września. Rozmnażanie wykonujemy przez podział sadzonki.

Odmiany języczników – z jakimi roślinami zestawiać paprocie?

Ta niezwykła roślina działa na wyobraźnię i sprawia, że miłośnicy ogrodów doceniają jej unikalny wygląd. Bardzo chętnie wprowadzają je do ogrodów skalnych zlokalizowanych w cieniach drzew. Do popularnych gatunków języczników możemy zaliczyć:

  • Języcznik zwyczajny
  • Języcznik zwyczajny 'Cristatum' z mocno z grzebieniastymi brzegami,
  • Języcznik 'Angustifolia' - ma wąskie liście i pofałdowany brzeg blaszki liściowe,
  • Języcznik 'Marginata' z postrzępionymi liśćmi,
  • Języcznik 'Ramosa' z rozwidlonymi na końcach liśćmi,


Języczniki to paprocie, które wspaniale czują się w sąsiedztwie funkii, które podobnie jak języczniki preferują półcień i cień. Do tego potrafią odnaleźć się praktycznie w każdej glebie o stałej wilgotności. Ciekawostką jest na pewno to, że niektóre języczniki zwyczajne mogą być uprawiane w domu. Jeśli interesuje Cię zakup tych pięknych i wyjątkowych roślin, to w asortymencie naszego sklepu znajdziesz duże sadzonki tego gatunku.

Języcznik zwyczajny 'Cristatum' - wymagania


Szukając roślin zimozielonych do ogrodu, nie sposób zapomnieć o języczniku zwyczajnym 'Cristatum', który ma piękne ciemnozielone liście i jest rośliną kompaktową, która idealnie sprawdzi się na skalniakach. Języcznik zwyczajny jest bardzo łatwy w uprawie, a do tego jest rośliną mrozoodporną. Idealnie sprawdzi się w ogrodach osób, które dopiero zaczynają przygodę z roślinnością ogrodową, ponieważ oprócz podlewania, nie wymaga szczególnych zabiegów. Sadzonki języcznika zwyczajnego kupisz w naszym sklepie internetowym, w którym znaleźć można ciekawe odmiany innych roślin, takich jak funkie, trawy ozdobne, a także krzewy. Nie czekaj i już teraz skorzystaj z naszej oferty.