Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Hortensja bukietowa 'Mojito' | Hydrangea panniculata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
31,90 PLN 31,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Hortensja bukietowa Mojito' - sadzonki

'Mojito' to niewysoka odmiana osiągająca około 1 metra wysokości i 1,20 metra szerokości. Charakteryzuje się gęstym pokrojem z prostymi, sztywnymi i mocnymi pędami, na których od lipca dostrzec można obfite i gęsto ukwiecone, stożkowate kwiatostany. Nazwa odmiany nawiązuje do kubańskiego koktajlu, którego orzeźwiający smak limonkowo-miętowy idealnie oddaje limonkowo zabarwione kwiaty tej hortensji. Eleganckie, gęste baldachy prezentują atrakcyjną zmienność kolorystyczną w zależności od etapu kwitnienia. Początkowo kwiaty emanują soczyście limonkowym odcieniem, a pod koniec lata delikatnie rozjaśniają się, nabierając subtelnych rumieńców o odcieniu różu. Kwiatostany utrzymują swój efekt przez długi czas, doskonale nadając się do kompozycji bukietów oraz do suszenia. Ze względu na swoją niewielką wielkość, hortensja bukietowa 'Mojito' jest zalecana nie tylko do sadzenia w gruncie, ale także do uprawy w pojemnikach na balkonie i tarasie. 

Jak uprawiać hortensję 'Mojito'?

Sadzimy w glebach umiarkowanie żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym, na stanowiskach słonecznych lub półcieniu. Kolor kwiatostanów może się różnić w zależności od warunków pogodowych, stanowiska, ekspozycji, gleby. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwita na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Odmiana odporna na choroby i szkodniki.

Gdzie sadzić hortensję 'Mojito'

Ze względu na jej urodę, warto posadzić ją w miejscu dobrze wyeksponowanym jako soliter. Równie pięknie będzie się prezentować w niewielkiej grupie; polecana do ogrodów przydomowych w towarzystwie innych hortensji, kiścieni, pierisów czy iglaków oraz bylin. Ze względu na kompaktowe rozmiary uprawiana w pojemnikach będzie ozdobą tarasu czy balkonu. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji.

Główne zalety hortensji bukietowej 'Mojito':
Widowiskowa, kompaktowa odmiana hortensji
Niesamowite, zmienne ubarwienie kwiatów
Sztywne pędy
Niewielkie wymagania
Podstawowe informacje:
limonkowo-biało
różowy
VII - X do 100 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Wysokość:100 cm
Szerokość:120 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy| zielony
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Termin kwitnienia:lato
Podlewanie:obfiteprzeciętne
Stanowisko:słońce
Okres kwitnienia:VIII| X| XI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz