Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Winorośle

Wyświetlono: 1 – 5 z 5 wyników

Winorośl – sadzenie i pielęgnacja

Winorośle to dekoracyjne rośliny pnące, które charakteryzują się jadalnymi i smacznymi owocami. Pnącza te znane były już w starożytności, a z ich owoców wytwarzało się wina. Winorośle z łatwością można uprawiać w naszych ogrodach, ponieważ jest wiele odmian, które doskonale znoszą wpływ ujemnych temperatur. Jeśli jesteś zainteresowany posadzeniem winorośli we własnym ogrodzie, to skorzystaj z naszej oferty!

Winorośl w ogrodzie — dlaczego warto je mieć?

Winogrona, kto ich nie lubi? Nic więc dziwnego, że winorośle to rośliny, które warto mieć we własnym ogrodzie ze względu na dekoracyjny charakter, a także z uwagi na owoce, które mają ogromne walory smakowe. Rośliny te możemy sadzić przy podporach lub stworzonych kratkach, gdzie przy okazji wzrostu mogę stworzyć idealne miejsce do relaksu i wypoczynku. Z winorośli można stworzyć również ciekawe pergole i zadaszone stanowiska, pod którymi z chęcią będą bawić się dzieci. Poznaj nasza ofertę i wybierz winorośle, z których powstaną cieniste miejsca wypoczynkowe w Twoim ogrodzie.

Uprawa i pielęgnacja winorośli

Wspaniałe i smaczne owoce, to główny czynnik, dla których winorośle pojawiają się w naszych ogrodach. Do sadzenia tych roślin należy wybierać stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Winorośle najlepiej rosną na glebach lekkich. Ciężkie i gliniaste podłoża bardzo niekorzystnie wpływają na wzrost rośliny, hamując go i sprawiając, że nie owocuje obficie. Przed posadzenie pnącza warto zmieszać glebę z odrobiną kompostu. Winorośl sadzimy 30 cm od podpory, na którą ma się wspinać. Najlepszym miejscem na uprawę będą stanowiska zlokalizowane po południowej stronie. Pomimo tego, że roślina ta jest mrozoodporna, warto wykonać kopczykowanie szczególnie w przypadku młodych sadzonek. Wiosną, gdy winorośl budzi się do życia, warto przyjrzeć się roślinie i usunąć obumarłe pędy. Aby ujarzmić ją w docelowym miejscu, konieczne będzie systematyczne przycinanie.

Pnącza ozdobne – odmiany winorośli

Winorośl to nie tylko owoce w postaci winogron, ale również piękne i dekoracyjne liście. Jeśli zależy Ci na pysznych owocach, z których możesz wykonać sok lub wino, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziesz kilka wartych uwagi winorośli. Należą do nich:

Którą winorośl wybrać? Wszystko zależy od prywatnych preferencji. Niektóre osoby wola klasyczne ciemne winogrona, inne z kolei delektują się podczas spożywania jaśniejszych owoców. To którą winorośl wybierzesz, uzależnione powinno być od tego, jaki cel chcesz osiągnąć. Niektórzy właściciele ogrodów decydują się na posadzenie dwóch odmian, co dla wielu jest najlepszym rozwiązanie. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do szczęśliwych posiadaczy winorośli, to poznaj naszą ofertę i zamów sadzonki winorośli z naszego sklepu internetowego. Nasze produkty to gwarancja najwyższej jakości.