Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Astry

Wyświetlono: 1 – 18 z 34 wyników

Aster sadzonki – uprawa w ogrodzie i pielęgnacja

Astry bardzo często nazywane marcinkami należą do rodziny astrowatych, która liczy aż 250 gatunków. Są to rośliny wieloletnie, których największą ozdobę stanowią kwiaty, pojawiające się aż do przymrozków. Najczęściej uprawiane są na rabatach kwiatowych jako ozdoba ogrodu lub w uprawach na kwiaty cięte, ponieważ znakomicie prezentują się w jesiennych bukietach.

Aster sadzonki – różne rodzaje

Astry to piękne kwiaty, które obficie kwitną w sezonie jesiennym. Będą stanowić piękną ozdobę ogrodu w okresie, w którym większość roślin kończy kwitnienie. Te wdzięczne byliny posiadają wiele odmian, które znaleźć można w przydomowych ogrodach. Astry dzielimy na:

  • aster krzaczasty
  • aster nowobelgijski
  • aster nowoangielski
  • aster gawędka
  • aster gładki
  • aster chiński

Najczęściej w polskich ogrodach pojawiają się astry krzaczaste, które osiągają od 20 do 50 cm wysokości i mają zdrewniałe, wzniesione pędy, na których pojawiają się obfite wiechowate kwiatostany. Szkółka bylin to miejsce, w którym znajdziesz najwięcej odmian tej rośliny.

Sprawdzony sposób uprawy astrów

Astry najlepiej sadzić wiosną lub jesienią. Wybierając dla nich stanowisko, warto wziąć pod uwagę późny okres kwitnienia, który przypada od sierpnia do listopada. Wymagają żyznej i umiarkowanie wilgotnej gleby, a także słonecznych stanowisk. Choć sadzonki zdecydowanie najlepiej kwitną, gdy mają duży dostęp do promieni słonecznych, to poradzą sobie również na półcienistych stanowiskach. W naszym sklepie dostępne są sadzonki różnych odmian astrów w tym astry krzaczaste.

Aster – pielęgnacja i zimowanie

Jako rośliny wieloletnie i mrozoodporne nie wymagają okrywania na zimę, jednak późną jesienią należy je ściąć tuż przy powierzchni gruntu. Sadzonki astrów są bardzo wytrzymałe jednak w okresie suszy i silnych upałów wymagają dodatkowego nawodnienia. Nie tolerują zbyt długiej suszy, która wywołuje u nich żółknięcie liści i skraca okres kwitnienia przypadający na sierpień, wrzesień i październik. Warto w tym czasie pomyśleć o dodatkowym zasileniu roślin naturalnym nawozem.

Astry krzaczaste – najpiękniejsze odmiany

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne odmiany astrów. Sprawdź naszą ofertę, w której kryją się takie perełki jak:

Oprócz tego w naszym asortymencie znajduje się o wiele więcej roślin z rodziny astrowatych, które znakomicie sprawdzą się do obsadzenia rabat jesiennych. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najpiękniejsze byliny do swojego ogrodu.