Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Pelargonie

Wyświetlono: 1 – 7 z 7 wyników

Pelargonie o kolorowych liściach — uprawa i pielęgnacja

Pelargonia o kolorowych liściach jej sadzonki stanowią doskonełe upełnienie dobrze znanych i lubianych pelargonii stojących. Właśnie to barwne, wielokolorowe ulistnienie jest niezwykle dekoracyjne i przykuwa uwagę. Odmiany tej serii mogą mieć liście dwubarwne np. zielono-białe albo też wielokolowe.

Gdzie sadzić pelargonie w ogrodzie?

Jak wszystkie pelargonie lubią one miejsca słoneczne, względnie półcieniste. W słońcu pieknie się wybarwiają. W cieniu ich kolory tracą na intensywności. Nadają się do wszelkich pojemników posadzone samodzielnie lub do kompozycji jako mocny akcent całości.

Wymagania i pielęgnacja pelargonii?

Podlewać należy jak wszystkie pelargonie obficie w okresie wzrostu, ale unikać nadmiaru wody. Zasilać nawozami do pelargonii lub roślin kwitnących. Można też zastosować nawozy wolnodziałające.

Zimowanie - jak przechować pelargonie przez zimę?


Oczywiście wszystkie pelargonie nie zimują w naszym klimacie, ale stosunkowo łatwo jest przechować je w jasnym suchym pomieszczeniu w temperaturze ok. 5 st. C. W tym czasie bardzo oszczędnie podlewać (trzymać prawie na sucho). W lutym przyciąć zielone pędy na 3-4 oczka przesadzając do świeżej ziemi i przenieść do jasnego pomieszczenia.:

Pelargonie o kolorowych liściach - odmiany, które warto sadzić w ogrodzie

Ta grupa pelargonii dodaje kolorytu ogrodowym kompozycjom i jest doskonałym uzupełnieniem przydomowych rabat, tarasów i balkonów. Warto poznać odmiany, które są najbardziej reprezentacyjne, a należą do nich:

  • Pelargonia 'Mr. Pollock' - liście dekoracyjne, powcianane mają szerokie kremowo-rude przebarwienia brzegów. Kwiaty czerwone pojedyncze. Wzrost średni,
  • Pelargonia 'Vancouver' - liście brązowo-zielone mają jasno-zielone obrzeżenie, podobne są do liści klonu. Kwiaty pojedyncze czerwono-rude. Wzrost średni,
  • Pelargonia 'Caramel Red' - liście tej odmiany są koloru czekoladowego z jasnozielonym brzegiem, kwiaty również dekoracyjne czerwone pełne,
  • Pelargonia 'Wilhelm Langguth' - to odmiana dwubarwna, jej zielone liście mają szerokie, prawie białe obrzeżenie. Kwiaty krwistoczerwone pełne, ładnie komponują się z barwnymi liśćmi.

Jeśli szukasz zdrowych i okazałych sadzonek roślin, to nasza szkółka oferuje ich sprzedaż. Będą się dobrze prezentować na rabatach ogrodowych, a także jako ozdoba balkonów i tarasów. Sprawdź dostępne odmiany pelargonii i innych roślin ogrodowych.