Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Rośliny o jadalnych owocach

Wyświetlono: 1 – 18 z 37 wyników

Krzewy owocowe i drzewka owocowe – internetowy sklep ogrodniczy Florini.pl

Owoce z własnego ogrodu to dla wielu osób spełnienie marzeń i współczesny luksus. Przyjemność z obserwowania, jak rośliny rosną i ozdabiają ogród lub działkę rekreacyjną, a potem dostarczają nam aromatycznych, pełnych witamin owoców, to wspaniałe przeżycie – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dla których krzewy owocowe w ogrodzie mają dodatkową wartość edukacyjną. Nawet w najmniejszym ogrodzie zmieszczą się krzewy owocowe lub jadalne kwiaty, a w tych nieco większych możemy posadzić drzewka owocowe. W internetowym sklepie ogrodniczym Florini.pl czekają na Państwa zdrowe, silne sadzonki krzewów i drzewek owocowych, gotowe do sadzenia w ogrodach i bujnego wzrostu. Zachęcamy do przeglądania naszej oferty i zamówienia ulubionych gatunków drzewek i krzewów, których owoce staną się zdrową przekąską, dodatkiem do posiłków, ciast, koktajli lub przetworów. Naturalna, w pełni ekologiczna żywność z własnego ogrodu zawsze smakuje najlepiej – jeśli tylko mamy taką możliwość, warto ją wykorzystać, wybierając krzewy owocowe do przydomowej strefy zielonej!

Jakie krzewy owocowe warto posadzić w ogrodzie?

Jeśli mamy taką możliwość, warto posadzić różne krzewy owocowe w ogrodzie – najlepiej kilka gatunków, które dają nasze ulubione owoce. Wówczas w sezonie możemy cieszyć się dostępem do zdrowych owoców bez pestycydów, a przez pozostałą część roku cieszyć oko rozwijającymi się krzewami owocowymi, które urozmaicają nasz ogród i wprowadzają do niego życie.

Popularne i bardzo lubiane krzewy owocowe oraz inne rośliny o jadalnych owocach to np. borówka amerykańska w różnych odmianach, jeżyna, winorośl, malina, poziomka, jagody Goji, jagoda kamczacka, truskawka oraz malinotruskawka. Każdy gatunek, który sprawdzi się w warunkach panujących w naszym ogrodzie oraz taki, którego owoce wykorzystamy we własnej kuchni, stanowi znakomity wybór. Sadzonki tych roślin są dostępne w naszym sklepie internetowym – aby otrzymać krzewy owocowe do ogrodu z dostawą do domu, wystarczy wygodnie złożyć zamówienie online.

Krzewy i drzewka owocowe do małych i dużych ogrodów

Pierwsza garść własnych owoców każdego roku cieszy tak samo! Borówki, maliny lub jeżyny prosto z krzaczka to piękna niespodzianka od roślin, o które dbamy przez cały sezon. Krzewy owocowe do ogrodu możemy uprawiać nawet w małych ogrodach, na działkach rekreacyjnych, a niektóre gatunki – nawet w doniczkach na balkonie! Nie tylko stworzą wspaniałą, naturalną dekorację, ale także dadzą pyszne owoce, które możemy zjeść na świeżo, jako element potraw lub wykorzystać do zrobienia przetworów.

W naszym sklepie znajdziesz krzewy owocowe do ogrodu oraz drzewka owocowe i inne rośliny, które dają znane i lubiane owoce. Należą do nich:

Krzewy owocowe do ogrodu – zasmakuj w owocach z własnego ogrodu

Aby drzewka owocowe oraz krzewy owocowe do ogrodu dobrze prezentowały się w ogrodzie, warto przemyśleć miejsce ich posadzenia – aby nie tylko miały dobre warunki, ale również cieszyły oko walorami estetycznymi, harmonijnie dopełniając kompozycję ogrodu. Dobrym pomysłem jest stworzenie w ogrodzie zakątka z krzewami owocowymi. W efekcie będziemy mieć do niego prosty dostęp, ułatwimy sobie zbiór owoców, a inne rośliny nie zagłuszą naszych krzewów. Wyjątkowo efektowna, a równocześnie pożyteczna, może okazać się winorośl– pnąc się po podporach pod ścianą domu, budynku gospodarczego czy w pobliżu tarasu albo altanki może stanowić efektowną dekorację, dawać cień, a w sezonie cieszyć ogrodnika soczystymi owocami. Truskawki możemy z kolei uprawiać w donicach ustawionych na balkonie, tarasie lub zewnętrznych parapetach – będą znakomitym elementem dekoracyjnym.

Jakie są jadalne kwiaty ogrodowe?

Jadalne kwiaty to wciąż mało znany temat i zdecydowanie ustępują pierwszeństwa krzewom owocowym oraz drzewkom. A jednak mogą stać się niezwykle efektowną dekoracją potraw, składnikiem zdrowych sałatek lub deserów. Jadalne kwiaty, które możemy hodować we własnym ogrodzie, to m.in.: bratki, kwiaty akacji, bergamotki, lawenda, piwonia, róża, kwiaty lipy, cukinii, brzoskwini, jaśmin, magnolia, nasturcja, rumianek, szałwia, kwiaty wiśni, słonecznik (płatki), stokrotki.

Jak wykorzystać jadalne kwiaty? Możemy ozdobić nimi desery, np. ciasta, pucharki lodów, naleśniki, galaretki. Znakomicie sprawdzą się także jako jadalna dekoracja zwykłych, codziennych potraw, np. owsianek. Możemy wykorzystać je jako element sałatek, a także umieścić kwiaty lub ich płatki w pojemniku na kostki lodu, zalać wodą i zamrozić, aby serwować efektowne schłodzone napoje.

Drzewa i krzewy owocowe do ogrodu – zamów swoje rośliny we Florini.pl

Owoce wyhodowane we własnym ogrodzie to zwieńczenie pracy ogrodnika. Pełne witamin, soczyste, w pełni naturalne i ekologiczne owoce możemy uzyskać stosunkowo niewielkim nakładem pracy, sadząc krzewy owocowe oraz drzewka owocowe we własnym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Te rośliny wzbogacą kompozycję naszego ogrodu, nadadzą mu swojskiego klimatu, będą stanowiły ozdobę, dawały cień, zapewniały pożywienie owadom zapylającym, a przy tym cieszyły nagrodą za troskliwą opiekę – świeżymi owocami prosto z krzaczka. Każdy posiadacz ogrodu może wyhodować ulubione odmiany rodzimych owoców na swoim kawałku ziemi – wystarczy wybrać odpowiednią roślinę. W naszej ofercie znajdą Państwo różne krzewy owocowe do ogrodu (w tym kilka odmian borówek czy malin) oraz drzewka owocowe, a także inne rośliny dające jadalne owoce, np. winorośl. Duża różnorodność naszej oferty sprzyja utworzeniu różnorodnego, pełnego życia ogrodu, w którym można wypoczywać, cieszyć się czasem spędzanym z rodziną lub chwilą samotności w słoneczne dni. 

Obserwowanie przyrody i możliwość zajmowania się ogrodem to dla wielu osób spełnienie marzeń. Cieszymy się, że nasze sadzonki mogą wzbogacać Państwa zielone oazy i cieszyć oczy każdego dnia. Zapraszamy do wyboru sadzonek krzewów owocowych lub innych roślin od Florini.pl.